خبرنامه, مقالات

انسان ها در دام رنگ های خوراکی مجاز و غیرمجاز!

رنگ های خوراکی

رنگ های مورد استفاده در مواد غذایی

این روزها رنگ های متعدد غذایی برای ایجاد حق انتخاب  بیشتر ، زیبایی ، تنوع و بازار پسندی در اکثر فروشگاه ها عرضه می شود.  ولی  گاهی  برای مخفی کردن، پوشاندن و نامحسوس جلوه دادن  عیوب و تقلبات  فرآورده های غذایی به کار می رود.

مصرف هر ماده شیمیایی از جمله رنگ ها دارای اثرات بیولوژیک بر روی مصرف کننده می باشد که ممکن است در اثر مصرف متمادی در طول سالها و یا دریافت روزانه بیش از حد آنها سلامت مصرف کننده به مخاطره افتاده و باعث اختلالات جسمی گردد.

رنگ هایی که در مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند می توانند منشاء طبیعی داشته  باشند یعنی از منابع طبیعی استخراج شود.

در این رابطه می توان به زعفران و یا زردچوبه اشاره داشت. از رنگهای طبیعی دیگر می توان کلروفیل ، آنتوسیانین و تبالین را نام برد، این رنگها دارای منشاء گیاهی هستند، اما برخی از رنگدانه های طبیعی دارای منشاء حیوانی یا معدنی هستند.

[irp posts=”2489″ name=”تغذیه و ارتباط آن با سلامتی”]

رنگ های حیوانی مانند رنگ قرمز کوشینیل ، که از نوعی حشره استخراج  می شود. استفاده و یا استخراج رنگ از منابع طبیعی همیشه مقرون به صرفه نبوده و یا دسترسی به مواد اولیه وجود ندارد، بنابراین ساختمان رنگدانه های طبیعی مورد شناسایی قرار گرفته و مشابه آن در صنعت ساخته می شود.

از این رنگها می توان بتاکاروتن را ذکر کرد که در سالهای اخیر در صنعت ماکارونی ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع رنگ های خوراکی:

رنگ های طبیعی گیاهی

رنگ های طبیعی : به آن دسته از رنگ های خوراکی گویند که از منابع طبیعی (گیاهی و حیوانی) بدست می آیند.(تصویر فوق) 

رنگهای گیاهی

 رنگ های گیاهی: نظیر قرمز چغندر، کورکومین، کلروفیل، آناتو، کارتاموس، آنتوسیانین ها و  که از بخش های  مختلف گیاهان استخراج می شوند(تصویر فوق)

رنگ های حیوانی

 رنگ های حیوانی: نظیر کارمین که از نوعی حشره به دست می آید(تصویر فوق)

رنگ های غیر آلی: ترکیبات غیر آلی (معدنی) هستند که یا در طبیعت یافت شده و یا با سنتز بدست می آیند ،مانند رنگ معدنی دی اکسید تیتانیوم که از فرآوری مواد معدنی حاوی تیتانیوم بدست می آید.

رنگ های سنتزی :شامل دو دسته رنگ های مشابه طبیعی و رنگ های مصنوعی می باشند

رنگ های مشابه طبیعی: به آن دسته از رنگ های خوراکی گویند که فرمولاسیون و ساختمان شیمیایی آنها در طبیعت وجود دارد ، لیکن بدلیل عدم توجیه اقتصادی یا عدم دسترسی به مواد اولیه کافی، به روش های شیمیایی از منشاء غیر طبیعی تولید می شوند، نظیر بتاکاروتن سنتزی.

رنگ های مصنوعی: به آن دسته از رنگ های خوراکی گویند که در طبیعت وجود نداشته و با استفاده از روشهای شیمیایی ساخته میشوند، نظیر سانست یلو، کینولین یلو، بریلیانت بلو، آلورا رد و . . .

مضرات رنگ های مصنوعی

مضرات مصرف رنگ های خوراکی مصنوعی

مصرف هر ماده شیمیایی نظیر رنگ ها دارای اثرات بیولوژیک بر روی مصرف کننده می باشد که ممکن است دراثر مصرف متمادی درطول سال ها و یا دریافت روزانه بیش از حد آنها سلامت مصرف کننده به مخاطره افتاده و باعت اختلالات جسمی می گردد.

احتمال بروز سرطان، بیماری های کبدی و کلیوی در مصرف کنندگان وجود دارد و احتمال آسیب دیدن کبد وکلیه به عنوان دو سیستم سم زدای بدن ، بیشتر از سایر ارگان هاست.

همچنین افراد آسیب پذیری مثل کودکان، خانم های باردار و سالمندان بیشتر در معرض خطر هستند.

استفاده از رنگ های غیرمجاز در خوراکی های کودکانهای مثل بیسکویت یا یخمک میتواند باعت از کار افتادن کبدکودک یا حتی مرگ او شود.

امکان بروز ناهنجاری کودک و سقط جنین هم در مادرانی که مصرف کننده رنگهای غیرمجاز هستند، دور از انتظار نیست.

[irp posts=”2272″ name=”روغن کنجد روغنی جادویی است”]

رنگ های مصنوعی غذایی قدرت تمرکز کودکان را کاهش  میدهند.

برخی از این رنگ ها در کودکان بیش فعال میتواند موجب تشدید مشکل آنها شود.

در واقع، برحسب نوع  ماده رنگی به کار رفته خطرات مختلف و متعددی میتواند مصرف کننده را تهدید کند و گاهی مسموم کننده باشد و عوارض جدی و شدیدی به همراه آورد.

به همین دلیل است که مساله خوراکی بودن رنگها و مجاز بودن آنها بسیار با اهمیت است.

رنگهای مصنوعی که به مواد غذایی و نوشیدنیها افزوده میشوند، میتوانند ضریب هوشی کودکان را کاهش دهند. محققان اثر خوراکی های با رنگ مصنوعی را با اثر حذف این خوراکی ها محاسبه کردند و نتیجه گیری آنها این بود که وقتی کودکان آبمیوه با رنگ مصنوعی مینوشند، بیشتر احتمال دارد که بیش فعال شوند.

بسیاری از رنگ های مصنوعی عامل ایجاد کننده اختلالات در کلیه ها، بروز آسم، تضعیف سیستم ایمنی بدن، واکنش های آنافیلات کتیک (واکنش های آلرژیک جدی که به طور ناگهانی آغاز شده و میتواند منجر به مرگ گردد)، اختلال در خواب، ایجاد فشار خون، تاثیر بر عملکرد کبد و… شوند.

بخش تحقیقات ای تی مارکت

دیدگاهتان را بنویسید