ای تی مارکت

قیمت تمام شده کمتر، رقابت پذیری بیشتر

قیمت تمام شده

قیمت تمام شده کمتر، رقابت پذیری بیشتر

قیمت تمام شده : راه های مختلفی برای اینکه تولیدکنندگان قیمت تمام شده محصولات خود را کاهش دهند وجود دارد.

1- قیمت تمام شده و کاهش هزینه های تولید:

هزینه های تولید شامل خرید مواد اولیه و دستمزد کارگران می شود. برای کاهش قیمت تمام شده می توان به عوامل زیر توجه داشت:

خرید از دست اول: معمولا برای تهیه مواد اولیه، واسطه ها بیشتر در دسترس هستند اما با کمی جستجو می توان به تامین کننده اصلی دسترسی پیدا کرد.

خرید نقدی: خرید نقدی معمولا به قیمت پائین تر منجر می شود.

دستمزد کارگران: باید در مصاحبه جهت استخدام دقت لازم را معمول داشت تا افرادی با صلاحیت جهت پست مورد نظر بکارگرفته شوند. همچنین آموزش به کارکنان نیز بسیار موثر واقع شده و در آینده هزینه ها را کاهش می دهد.

افزایش بهره وری: یکی از موثرترین روشهای کاهش قیمت تمام شده افزایش بهره وری است. بهره وری را می توان نسبت به هر پنج عامل نیروی انسانی(بعنوان مثال آموزش)،‌ماشین آلات و تجهیزات(از طریق تعمیر و نگهداری)، مصرف انرژی، اصلاح فرایندهای کاری و جلوگیری از دور ریز ها و پسماندهای تولید و استفاده بهینه از آنها اعمال کرد.

2- افزایش فروش:

فروش هر چه بیشتر و روانتر باشد قیمت تمام شده را بیشتر کاهش می دهد. زیرا که هزینه های سربار را کاهش می دهد. به زبان ساده تر، اگر از کالایی 1000 قطعه تولید کنید همان سرباری را خواهید داشت که از همان کالا، 500 قطعه تولید کنید. تعداد کارگری که برای 1000 قطعه نیاز است تقریبا مشابه 500 قطعه است. چرا گفتم تقریبا؟ بخاطر اینکه درست است که نیروی کار لزوما افزایش نمی یابد اما ممکن است ساعت کاری کارگر در قالب اضافه کاری افزایش بیابد. در اینجا درست است که شما هزینه ی بیشتری کرده اید اما در مقابل تولیدات خود را نیز بیشتر کرده اید . به زبان دیگر: هزینه های شما یک و نیم برابر شده اما تولیدات دو برابر شده است.

اما برای افزایش تولید باید فروش را بیشتر کرد. تولید بدون فروش بهیچ وجه ارزشی دارد و خسارت بار هم خواهد بود. در صورتی که تیم فروش را تقویت کنید و فروش بیشتر شود مشاهده می کنید که بویژه در بلند مدت هزینه ها بسیار کاهش می یابد و این به معنای سود بیشتر است.

هزینه های متغیر البته تغییر نمی کنند اما هزینه های ثابت که شامل حقوق و سربار می باشد کاهش می یابد و این بمعنای قیمت تمام شده کمتر است.

افزایش فروش راهکارهایی دارد. ما به تولیدکنندگان و عمده فروشان توصیه می کنیم که ازفضای مجازی (که بعضی معتقدند در واقع فضای واقعی اینترنت است) غافل نشوند.

یکی از اهداف ای تی مارکت کمک به تولیدکنندگان است تا فروش خود را افزایش دهند. در اینصورت قیمت تمام شده محصولاتشان را کاهش خواهند داد و این به معنای رقابت پذیری آنها خواهد بود. آنها موثرتر و آسانتر می توانند در بازارهای بین المللی جایی باز کنند.

ای تی مارکت بازار عمده فروشی است بگونه ای که با کمترین هزینه ی بازاریابی، محصولات خود را به هزاران خریدار مرتبط نشان می دهد.

ای تی مارکت یک رویکرد صادرات محور هم دارد که در آینده خدمات خود را به تامین کنندگان محترم نشان می دهد.

دیدگاه‌ها 0