ای تی مارکت

خشکبار فروشگاه خود را چگونه تامین کنیم؟

عمده فروشی خشکبار

عمده فروشی خشکبار
خشکبار فروشگاه خود را چگونه تامین کنیم؟

یکی از دغدغه های خشکبار فروشی ها و شیرینی فروشی ها و بطور کل فروشگاه هایی که خشکبار هم در کنار کارشان عرضه می کنند این است که حتی الامکان بتوانند خشکبار با کیفیت و در عین حال ارزانتری را برای فروشگاه خود فراهم کنند.

این دغدغه درست است زیرا خشکبار که حوزه وسیعی را هم شامل می شود یکی از مواد غذایی مصرفی و تا حدودی اساسی برای مردم است.

هر چقدر کیفیت و قیمت آجیل و خشکبار مناسب تر باشد مصرف آن به مراتب بیشتر می شود و قدرت رقابت فروشگاه ها افزایش می یابد.

از این رو چون خشکبار جزء مواد غذایی پرمصرف محسوب می شود لذا فروشگاه های فروش خشکبار و حتی عمده فروشان خشکبار، نیز در صدد تهیه ارزانتر و در عین حال با کیفیت آن هستند.

اکنون سوال این است که فروشگاه ها از کجا باید خشکبار مناسبتر تهیه نمایند؟

خب همه می دانیم که یک سری جاهایی در گذشته بوده اند که کسبه کالاها و مواد مورد نیازشان را از آنجا تهیه می کردند.

بعنوان مثال برای تهیه خشکبار و سایر مواد غذایی، بازار مواد غذایی مولوی یکی از مراکز اصلی است. کسبه ها به آنجا رفته و به عمده فروشان خشکبار سر می زنند و قیمتها  را مقایسه می کنند. این بازار سنتی ایران است که از گذشته تا حال وجود داشته است .

اما با ورود اینترنت به کشور و نفوذ روز افزون آن در میان مردم، نحوه دیگری از فروش راه اندازی شده است. بله فروش اینترنتی!

فروش اینترنتی خشکبار نیز مانند بسیاری از کالاهای دیگر از طریق اینترنت بفروش می رسد. که عموما برای مصرف کنندگان و خریداران جزء بوجود آمده اند و اتفاقا مورد استقبال هم واقع شده اند.

خرید عمده خشکبار

اما آنقدر اینترنت گسترش یافته و آنقدر فروشگاه های اینترنتی از درجه اعتبار و اهمیت بین مردم برخوردار شده اند که هم اکنون بسیاری از معاملات بزرگ بین تجار نیز در آن انجام می شود. نام اینگونه معاملات را بیزینس به بیزینس( B2B) می نامند. البته این نوع از معاملات قبلا در جهان توسط فروشگاه های بزرگ اینترنتی ای چون سایت علی بابا انجام شده است. اما در ایران خیلی وقت نیست که راه اندازی شده است ولی گرایش روز افزون مردم این نوع از فروشگاه ها را نیز، با استقبال خوبی روبرو کرده است.

فروشگاه های اینترنتی عمده فروشی خشکبار محصولات متنوعی را عرضه می کنند از جمله پسته، بادام، فندق، کشمش، مویز و موارد بسیار دیگر

فروشگاه های اینترنتی عمده فروشی با مدل پلتفرمی:

در میان فروشگاه های اینترنتی که بصورت عمده مشغول فعالیت هستند، تعداد اندکی بصورت مدل پلتفرمی فعالیت می کنند بعبارتی کاربران این سایت ها از یک سو تولیدکنندگان و از سوی دیگر فروشگاه ها و خریداران عمده هستند. بارزترین سایتی که هم اکنون با این مدل کار می کند فروشگاه  اینترنتی ای تی مارکت است.  

مزیت فروشگاه های اینترنتی عمده فروشی خشکبار با مدل پلتفرمی:

برای خریداران:

 • دسترسی آسان به تولیدکنندگان و فروشندگان دست اول.
 • می توانند قیمت ها را مقایسه کنند و با توجه به محاسبه همه هزینه ها، نسبت به خرید محصولات مورد نظر خودشان اقدام کنند.
 • اطمینان در پرداخت و خرید: آنها می توانند از درگاه پرداخت اینترنتی امن سایت واسط استفاده کنند و با خیال راحت معاملات خود را انجام دهند
 • در صورتی که کالای دریافت شده مورد نظر خریدار نبود، می توانند کالای مورد نظر را عودت داده و مبلغ خود را از طریق سایت دریافت کنند.
 • شاهد رقابت بیشتر بین فروشندگان هستند: هر فروشنده برای جذب مشتریان بیشتر، سعی در ارائه شرایط بهتری در فروش می کند.

برای فروشندگان:

 • رقبا را رصد می کنند و می توانند شرایط فروش خود را تنظیم نمایند
 • به خریداران کل کشور دسترسی دارند و می توانند بدون محدودیت بفروشند.
 • فرصت های صادراتی: فرصت های بیشتری برای صادرات مستقیم یا غیر مستقیم برایشان ایجاد می شود.
 • همیشه در دسترس هستند.
 • امکان استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی امن سایت واسط را دارند و می توانند با خیال آسوده بفروشند.
 • بهره وری خود را در فروش افزایش می دهند. با کمترین هزینه می توانند بازاریابی، برندسازی و فروش انجام دهند.
نتیجه گیری: 

شرایط با گذشته فرق کرده است. باید خود را بروز کنیم تا بتوانیم هزینه های خود را در خرید بهینه و یا فروش بهینه کاهش دهیم. اگر خریدار عمده هستیم با سر زدن به سایت های اینچنینی و با چند تا قیمت گرفتن از جدیدترین شرایط و قیمتها خبردار شویم و در صورت تمایل سفارش دهیم و در محل خودمان بدون اینکه سختی زیادی متحمل شویم، سفارش خود را دریافت نمائیم

اگر تولیدکننده ایم با درج محصولات متنوع خود، آنها را در معرض دید میلیون ها انسان قرار دهیم. هر چقدر بیشتر دیده شوید احتمال فروشتان هم به همان نسبت افزایش می یابد.

اگر نگران پرداخت ها(برای خریداران) و یا دریافت های مالی خود(برای تولیدکنندگان) هستید، سایت پلتفرمی ای تی مارکت این مشکل را برای شما حل کرده است که البته استفاده از آن کاملا اختیاری است.  

امیدواریم تولیدکنندگان از یک سو و خریداران از سوی دیگر قدر این فرصت های مناسب و بهینه را بدانند و زودتر از رقبا از آن استفاده نمایند.  

ای تی مارکت آماده پخش آجیل و خشکبار به سراسر کشور می باشد.

هم اکنون از شما دعوت می کنیم به تخصصی ترین فروشگاه اینترنتی عمده فروشی خشکبار در اینجا سر بزنید

 

 

 

دیدگاه‌ها 0