ای تی مارکت

۳ نکته مهمی که خریداران در هنگام خرید مواد غذایی از کارخانه باید بدانند

خرید مواد غذایی از کارخانه

آیا خرید مواد غذایی از کارخانه، همیشه بهترین خرید است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است بسیاری از تازه کارها برای ورود به بازار از دست اندرکاران بپرسند این است که جهت پیدا کردن کمترین قیمت آیا کفایت می کند مستقیم از کارخانه خرید کنیم یا باید به حجم خرید هم توجه داشته باشیم؟

جهت پاسخ به این پرسش باید کمی دقت کنیم. معمولا تولیدکنندگان حداقل حجم خرید از کارخانه را برای خریداران خود در نظر می گیرند. اما عمده فروشان در مقایسه آزادانه تر عمل می کنند و این یک مزیت برای آنان از نگاه خریداران محسوب می شود. بگذارید با یک مثال توضیح دهیم:

اگر شما از یک محصول مثلا برنج بخواهید مستقیم از تولیدکننده خرید کنید حداقل خرید شما احتمالا 2 تن خواهد بود بگونه ای که یک نیسان  را پر کند. در حالی که اگر از یک عمده فروش بخواهید خرید کنید می توانید به اندازه یک کیسه یا گونی مثلا 50 کیلویی و چه بسا کمتر خرید کنید.

1- بررسی هزینه حمل و ارسال

نکته ای که باید توجه داشت هزینه حمل است. با توجه به این که معمولا تولیدکنندگان بصورت پراکنده در نقاط مختلف کشور قرار دارند. بنابراین چنانچه بتوانید تولیدکننده ای را برای حجم خرید مورد نظرتان مجاب کنید باز ممکن است قیمت تمام شده با احتساب هزینه حمل برای شما بالاتر از حالتی که مستقیم از یک عمده فروش در شهر خودتان خرید کنید،‌در بیاید. بنابراین باید به این موضوع نیز توجه داشت.

2- آیا خرید مواد غذایی از کارخانه بطور کل مردود است؟

خیر آنچه که گفتیم به این معنا نیست که خرید مستقیم از کارخانه مقرون به صرفه نیست. بلکه خواستیم عرض کنیم  خرید مواد غذایی از کارخانه همیشه بهتر نیست و شما باید به پارامترهایی چون حجم خرید و هزینه حمل نیز توجه نمائید. چنانچه بتوانید خرید قابل توجه داشته باشید که هم از تولیدکننده تخفیف قابل توجه بگیرید و هم سربار هزینه حمل در مقیاس (مثلا در هر کیلو گرم) را کاهش دهید، قطعا برد خواهید کرد.  

بعبارتی  چنانچه بخواهیم تناژ قابل قبول سفارش دهیم طبیعتا خرید مستقیم از کارخانه در اولویت خواهد بود. در این صورت قیمت تمام شده کاهش می یابد هر چند در ظاهر هزینه باربری بیشتری بدلیل بعد مسافت بپردازیم.

چنانچه حجم خریدمان زیاد نباشد همان بهتر که از طریق بنکداران یا عمده فروشان بازارهای عمده فروشی اقدام کنیم.  

ای تی مارکت

3- خرید از کارخانه؛ بهترین خرید برای عمده فروشان و فروشگاه های بزرگ

با توجه به اینکه میزان فروش عمده فروشان و فروشگاه های بزرگ معمولا بالاست، بنابراین خرید مواد غذایی از کارخانه برای آنها قاعدتا توجیه پذیر است.

و این روال البته برای سایر کسب و کارها هم مصداق دارد. 

ای تی مارکت این افتخار را دارد که خرید انواع محصولات علی الخصوص مواد غذایی و شوینده ها را بطور مستقیم از کارخانجات تسهیل می کند. 

زیرا تولیدکنندگان هر روز به جمع بازار آنلاین عمده فروشی ایران افزوده می شوند و محصولات خود را با شرایط مورد نظرشان در سایت عرضه می کنند. آنها از طریق فروشگاه ساز پیشرفته ای تی مارکت، در کمتر از نیم ساعت فروشگاه اینترنتی برای خود ایجاد و محصولات خود را در آن درج می کنند. بعد از چند روز تماس ها شروع می شود و چنانچه شرایط فروش مناسب باشد قطعا فروش محصول آنها رقم خواهد خورد. 

بنابراین خریداران عمده نیز می توانند محصولات مورد نیاز خود را براحتی سفارش دهند. 

برای خرید عمده مواد غذایی مورد نیاز خود از اینجا وارد شوید

 

 

 

دیدگاه‌ها 0